Anonymous, Bitcoin’i Kontrol Etmeye Çalışan Elon Musk’ı Tehdit Etti


0
1 share


Merkezi olmayan grup Anonymous, Tesla CEO’sunu “dikkat için çaresiz başka bir narsist zengin adamdan başka bir şey değil” olarak adlandırdıkları bir videoda Elon Musk için bir mesaj yayınladı. Çalışanlara nasıl davrandığı, çevreye nasıl zarar verdiği, servetinin nereden geldiği, Tesla’nın gerçekte nasıl para kazandığı ve bitcoin madenciliğini merkezileştirme ve kontrol etme girişimi de dahil olmak üzere, insanların Musk hakkında bilmediği birçok şeye ışık tuttular.

Merkezi olmayan bir uluslararası aktivist ve hacktivizm hareketi olan Anonymous, Cuma günü Tesla CEO’su Elon Musk’a yönelik bir video yayınladı. Bu videonun arkasındaki kişilerin, 2003 yılından bu yana çeşitli hükümetlere yönelik siber saldırılarla tanınan hacktivist grupla aynı Anonymous olup olmadığı bilinmiyor. Video bir mesajla başlıyor: “Selam dünya vatandaşları. Bu Anonymous’tan Elon Musk için bir mesaj.”

Elon Musk, ‘Dikkat için Çaresiz Başka Bir Narsist Zengin Dosttan Başka Bir Şey Değil

Video, Elon Musk’ın neden popüler olduğunu açıklayarak başlıyor. Grup, “Geçtiğimiz birkaç yılda, milyarder sınıfındaki herhangi birinin en olumlu itibarlarından birine sahip oldunuz çünkü çoğumuzun elektrikli arabalar ve uzay araştırmalarıyla dolu bir dünyada yaşamak zorunda olduğu arzusundan yararlandınız” dedi. ekleme:

Ama son zamanlarda, özenle yaratılmış imajınız ifşa oluyor ve insanlar sizi ilgiye muhtaç, narsist bir zenginden başka bir şey olarak görmeye başlıyor.

“Görünüşe göre dünyayı kurtarma arayışınız, insanlık için gerçek bir endişe olmaktan çok bir üstünlük ve kurtarıcı kompleksine dayanıyor” dediler.

Çalışanlar, Küçük Çocuklar, Yerel Çevre Elon Musk Altında Acı Çekiyor

Anonymous daha sonra Elon Musk’un insanlığa karşı ilgisizliğinin “yıllardır [onun] emri altında dayanılmaz koşullarla karşı karşıya kalan çalışanları için aşikar olduğunu” vurguladı.

Grup , Observer’da yayınlanan “Elon Musk, Tesla, karlar yükselirken fabrika işçilerini uçurumun kenarına itiyor” başlıklı bir makaleye atıfta bulundu. Makale, “Tesla çalışanları ve işçi savunucuları, şirketin bu şatafatlı rakamların peşinden koşarken çalışanlarının sağlık ve güvenliğini riske attığını söylüyor.”

Buna ek olarak, Anonymous , The Times’da “Kan pilleri Elon Musk’ın servetini besliyor” başlıklı farklı bir makaleye atıfta bulundu:

Aynı zamanda, yerel çevreyi de tahrip eden denizaşırı lityum madenlerinizde çalışan küçük çocuklar için de aşikardır.

Grup ayrıca, “Zehirli ürünlerinizin çıkarıldığı yerlere diktatörler yerleştirmek için darbeler düzenlemeye istekli olduğunuz konusunda açıksınız” dedi.

Grup, “Elon Musk kendini Mars imparatoru ilan ediyor” başlıklı bir makaleye işaret ederek, “Kendinizi erkenden insanları ölüme göndereceğiniz bir yer olan ‘Mars İmparatoru’ olarak taçlandırdınız” diye devam etti.

Anonymous, “Taraftarlarınız bu sorunları görmezden geliyor çünkü projelerinizin dünyaya getirebileceği potansiyel faydaya odaklanıyorlar” dedi.

Ancak grup şunları ekledi: “Şehirdeki tek şov siz değilsiniz ve rekabetiniz her geçen gün daha da artıyor. Uzay araştırmaları ve elektrikli araçlar üzerinde çalışan birçok başka şirket var. Sosyal medyada dünyayı dolandırarak ve trolleyerek bir kült kazanan tek CEO’sunuz.”

Tesla’nın Ana Geliri Arabalardan Değil Devlet Sübvansiyonlarından

Anonymous daha sonra Tesla’nın nasıl para kazandığını anlattı. “Birçok insan artık Tesla’nın gelirinin büyük çoğunluğunun aslında araba satmaktan gelmediğini öğreniyor. Hükümet sübvansiyonlarından geliyor, temiz enerji ile inovasyonunuz için karbon vergi kredisi satıyor”, diye detaylandırdı grup. Ancak şunlara dikkat çektiler:

Bu teknik olarak sizin yeniliğiniz değil çünkü aslında Tesla’nın kurucusu değilsiniz. Şirketi sizden çok daha zeki iki kişiden satın aldınız.

Anonymous’un bahsettiği iki kişi Martin Eberhard ve Marc Tarpenning’di. Bir In mülakat CNBC ile Tarpenning Misk şirketin bir yatırımcı olduğunu söyledi. “Başından beri her zaman destekçiydi ama kurucu değildi. Biz başlattık” diyerek onayladı. Eberhard şunları ekledi: “Aslında inanılmaz şeyler başardı… Kurucu olmadığı halde neden kendisinin de kurucusu olduğunu söylediğinden emin değilim. Bunu anlamıyorum.”

Anonymous, “Tesla: Bitcoin satışları ve çevresel krediler kârları artırıyor” başlıklı bir makaleye atıfta bulunarak şunları söyledi:

Tesla ayrıca iki ay boyunca bitcoin tutarak yıllarca araba satarak elde ettiğinden daha fazla para kazandı. Ayrıca, bu bitcoin’in bu devlet sübvansiyonlarından alınan parayla satın alınmış olması da muhtemeldir.

Elon, Tesla’nın Ana Geliri (Devlet Parası) Tehlikede Olduğunda Enerji Kullanımı Konusunda Bilgisiz Gibi Görünüyor

Anonymous, bitcoin ve Tesla’nın hükümetten elde ettiği gelir konusunda şunları söyledi: “Şu anda, yeşil hükümet parasının Tesla’nın kasasına akmasını sağlamak için şirketinizin bitcoin ile olan ilişkisinden vazgeçmeye zorlandığınıza inanılıyor.”

Grup, “İş kanıtı madenciliği hakkındaki enerji kullanımı argümanı, elektrik şebekelerinin nasıl çalıştığı ve aşırı enerjinin enerji şirketleri tarafından nasıl israf edildiği ve kripto madencileri tarafından arandığı konusunda oldukça karmaşık bir anlayış gerektiren çok incelikli bir konuşmadır” dedi. :

Bu, bir yılı aşkın süredir yaptığınız ve yakından haberdar olduğunuz bir konuşma. Ama ana gelir kaynağınız tehdit edildiğinde, çitin her iki tarafını da oynamak için habersizmiş gibi davrandınız.

Elon’un Bitcoin Madenciliğini Merkezileştirme ve Kontrol Etme Girişimi

Video daha sonra Elon Musk’ın bitcoin madenciliğini merkezileştirme ve kontrol etme girişiminden bahsetti. 24 Mayıs’ta Tesla CEO’su Twitter’da önde gelen Kuzey Amerikalı bitcoin madencileriyle bir araya geldiğini duyurdu. Microstrategy CEO’su Michael Saylor’un ev sahipliği yaptığı kapalı toplantı sırasında madencilerin bir Bitcoin Madencilik Konseyi kurmayı kabul ettiğini söyledi .

Ancak Anonymous şunları söyledi:

Elon’un Bitcoin Madencilik Konseyi oluşturma hamlesi, haklı olarak sektörü merkezileştirme ve kontrolünüz altına alma girişimi olarak görüldü.

Grup daha sonra Bitcoin News’de “Kripto savunucuları milyarderler ve bitcoin madencileri arasındaki kapalı kapı toplantılarına şüpheyle yaklaşıyor” başlıklı bir makaleye atıfta bulundu .

Elon, Memler ve Twitter Gönderileriyle Kripto Sahiplerinin Hayatlarını Yok Ediyor

Anonymous ayrıca Elon Musk’ı, videolarında belirterek, memleri ve tweet’leriyle kripto sahiplerinin hayatlarını mahvetmekle suçluyor:

Twitter gönderilerinize yapılan yorumlara bakıldığında kripto para piyasaları ile oynadığınız oyunların hayatları mahvetmiş olduğu görülüyor. Milyonlarca perakende yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına gerçekten güveniyordu.

Grup, bir Güney Afrika apartheid zümrüt madeninin çalınan servetinde doğduğunuz ve dünyadaki çoğu çalışan insan için mücadelenin nasıl bir şey olduğuna dair hiçbir fikriniz olmadığı için asla anlayamayacağınız bir şey. makale başlıklı “Zambiya’da olunan zümrüt madeninin kez Elon Musk ‘aile – burada onlar kendi nasıl geldiğini büyüleyici hikayesi.”

Anonymous, “Tabii ki, yatırım yaptıklarında riskleri üstlendiler ve herkes kriptodaki oynaklığa hazırlıklı olduğunu biliyor” diyerek devam etti, “ancak bu hafta tweetleriniz ortalama çalışan bir kişiyi açıkça göz ardı ediyor.” Şu sonuca vardılar:

Çalışkan insanlar, genel öfke nöbetleriniz yüzünden hayallerini tasfiye ederken, milyon dolarlık malikanelerinizden birinden memlerle onlarla alay etmeye devam ediyorsunuz.


Like it? Share with your friends!

0
1 share
Alperen

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format