Fiyat Tahmini DOGE, BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, DOT, UNI, SOL, LTC


0
2 shares

Bitcoin (BTC) ve çoğu büyük altcoin projesi haftalık kazançlarını %10’un üzerine çıkarıyor. Bu dönemde XRP, son 7 günde %57 değerlenirken, Cardano (ADA)’da kazancını %50’nin üzerine çıkardı. Kripto piyasası hakkında uzmanların güncel açıklamalarıyla başlayıp, analist Upadhyay’in belirlediği destek ve direnç seviyeleriyle devam ediyoruz…

Kripto para piyasası, geçen yıla oranla 2 kat daha fazla yatırım aldı

“Pulse of Fintech H1 2021” başlıklı 2021’in ilk yarısı için yayınladığı KPMG raporu, Blockchain ve kripto paralara yönelik yatırımların toplam 8.7 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor. 2020’de bu miktar 4.3 milyar dolardı. Bu konuda, KPMG küresel fintech eş lideri Anton Ruddenklau şunları açıklıyor:

Kripto para birimleri ve Blockchain küresel olarak patlıyor. En azından bu yılın geri kalanında kriptonun yatırımcılar için çok sıcak bir bilet olacağını düşünüyorum.

Ek olarak, on-chain analitik firması Blockdata tarafından yapılan ayrı bir araştırma, yönetim altındaki varlıklara göre ilk 100 bankadan 55’inin doğrudan veya bağlı kuruluşlar aracılığıyla kripto ve Blockchain firmalarına yatırım yaptığını gösteriyor. Bittrex Global CEO’su Stephen Stonberg, kripto endüstrisinin ana akım haline geldiğini ve erken benimseme aşamasını geçtiğini söyledi. Stonberg’in diğer açıklamaları şu şekilde oldu:

Görmek daha ilginç olan şey, kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesinin büyümesi ve hızlanmasıdır. Neredeyse tüm büyük kurumlar kripto para birimlerine yatırım yaptı veya kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlıyor.

Stonberg şunları ekledi:

Görmek daha ilginç olan şey, kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesinin büyümesi ve hızlanmasıdır. Neredeyse tüm büyük kurumlar kripto para birimlerine yatırım yaptı veya kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlıyor.

Yazının devamında, gelecek fiyat tahminleri için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizlerine göz atıyoruz. BTC ile başlayalım.

Bitcoin (BTC)

Ayılar Bitcoin’i 12 Ağustos’ta 200 günlük SMA’nın altına çekti, ancak 45.218 dolar seviyesi aşağı yönlü kırılamadı. Fiyatın bu çizgisinin üstünde kalması, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı, aşağıda gösterilen kamanın direnç çizgisinden yukarı çıkarabilirse, analiste göre bir sonraki hedefi 51.500 dolar olacaktır. Bu seviyeden sert bir dirençle karşılaşabilir. Aşılması durumunda, sonraki direnç, yükseliş trendiyle beraber 60.000 dolar olarak belirlenmektedir. Ayrıca, 20 günlük EMA (41.743 dolar) ve aşırı satım bölgesinde RSI, boğaların güçlü olduğunu gösteriyor. Fiyat bu seviyelerden aşağıya dönerse, ayılar fırsatı değerlendirmeye çalışabilir. Yükseliş trendinin ilk zayıflık belirtisi, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanışla başlayacaktır. Böyle bir harekette, analistin belirlediği kritik destek seviyesi 36.670 dolardır.

BTC ve Ethereum kritik direnç seviyelerine tutunuyor

BTC ile beraber ETH fiyatı da, 12 Ağustos’ta 3.000 doların altına geriledi, ancak ayılar fırsatı değerlendiremediler. Boğalar düşüşte satın aldı ve fiyatı yükseliş trendinde tutmaya çalışıyor. Teknik indikatörlerden 20 günlük EMA (2.784 dolar) ve aşırı satım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğün olduğunu gösteriyor. Alıcıları fiyatı 3.274 doların üzerinde tutabilirse, analiste göre bir sonraki hedef 3.587.06 dolar ve ardından 4.000 dolar olacaktır. Aksi yönde kazanılacak bir ivmeyle fiyat 3.274 doların altına düşerse, devamında 3.000 dolar bölgesi tekrar test edilebilir ve birkaç gün konsolide olabilir. 20 günlük EMA’nın altına bir kırılma ve kapanış, yükseliş momentumunun ilk zayıflığına işaret edecektir. Sonrasında analiste göre ETH fiyatı, 2.450 dolara düşebilir.

Binance Coin (BNB)

BNB ayıları 12 Ağustos’ta kararsızdı. Alıcılar düşük seviyelerden satın almaya devam etti ve belirsizliği kendi lehlerine çevirmeye çalışıyorlar. Şimdi, boğalar fiyatı 408.72 doların üzerinde tutabilirse, analiste göre BNB fiyatı 433 dolar direncini test edebilir. Bu seviyelerden, ayı tarafından gelecek bir meydan okuma, sonrasında fiyatı 347 dolara sürükleyebilir. Bu desteğin korunması, alıcı tarafının daha güçlü olduğunu gösterecektir. Sonrasında, analiste göre 433 dolar üzerine yapılacak hamleler güçlenebilir. Bunun gerçekleşmesi durumunda, BNB fiyatını bekleyecek seviyeler 520 ve 600 dolar olacaktır. Ayıların tekrar üstünlüğü elde etmesi için, fiyatı 340 dolara çekmesi gerekmektedir.

Bitcoin (BTC)’in yanında Cardano %52 yükseldi

Cardano’nun 11 Ağustos’ta kaydettiği uzun kuyruklu mum, ayıların fiyatı genel direnç alını olan 1.94 dolara yakın tutmaya çalıştığını gösteriyor. Sonrasında kaydedilen seviyelerde, yenilenen uzun fitilli mumlar, boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösterdi ve fiyat 2 doların üzerinde ulaştı. Bu da, ADA’nın ATH’si olan 2.47 dolar için kapıları aralıyor. Teknik kısımda, RSI’ın 86’nın üzerine çıkması, rallisinin kısa vadede uzadığına işaret ediyor. Bu nedenle, ADA fiyatından daha yüksek seviyeler beklenebilir. Ayrıca, önümüzdeki birkaç gün için küçük bir düzeltme veya konsolidasyon görülebilir. Böyle bir durumunda, ADA fiyatının 1.94 dolara gerilemesi, analiste göre 20 günlük EMA’ya (1.51) bir geri çekilme ihtimalini arttıracaktır. Bölgenin savunulması durumunda, boğaların kar alımı yaptığı doğrulanacaktır. Sonrasında, analiste göre ATH için daha güçlü bir ADA tablosu hazırlanmış olacak.

Ripple (XRP) ve BTC eski destek seviyelerine yaklaşıyor

XRP , alçalan kanalın düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı ve 11 Ağustos’ta 1.07 dolarda genel dirence yükseldi, ancak boğalar daha yüksek seviyelerin devamını getiremedi. Ayılar, 12 Ağustos’ta kanalın içindeki fiyatı geri çekti ancak düzeltme kısa sürdü. Boğalar fiyatı bugün kanalın üzerinde tutuyor. Mevcut durumda kırılan 1.07 dolar direncinden sonra analiste göre sonraki hedef 1.70 dolar seviyesidir. Aksi yönde XRP’yi bekleyen seviyeler 0.80 dolar ve 0.75 dolar olacaktır. Bu seviyelerin altına bir kırılma ve kapanış, ayıların tekrar avantajda olduğunu göstermektedir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin 12 Ağustos’ta genel direnci olan 0.29 doları savundu. Bugün fiyatı daha düşük seviyelerden savunan boğaların, tekrar genel direncin üzerine ulaşmaya çalıştı. Teknik kısımda, 20 günlük EMA (0.23 dolar) ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. 0.29 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre 0.35 dolar ve ardından 0.45 dolar rallisi için kapıları açabilir. Tersine, fiyat genel dirençten düşerse, DOGE 20 günlük EMA’ya gerileyebilir. Bu seviyeden bulanacak bir destekle, boğalar 0.29 dolara tekrar yönelecek. 0,21 doların altında bir kırılma ve kapanış da, ayıların oyuna geri döndüğüne işaret edecektir.

Polkadot (DOT)

DOT boğaları, 11 Ağustos’ta fiyatı 21 dolar direncinin üzerine çıkardı. Sonrasında 12 Ağustos’ta ayıların baskısı başarısız sonuçlandı. Boğalar fiyatı şimdi, 22.45 dolar üzerine çıkarmaya çalışıyor. Gerçekleşmesi durumunda, Analiste göre 26.50 dolar desteği test edilebilir. 200 günlük SMA’nın 27.23 dolarda bulunması, ayıların bu bölgeyi sert bir şekilde savunacağını gösteriyor. Boğaların bölgeyi savunması durumunda, ralli ihtimali dahada keskinleşecektir. 26.50 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erdiğini gösterebilir. Aksi yönde, 18.70 doların altına gerileyen bir DOT, analiste göre 16.93 dolara kadar gerileyebilir.

Uniswap (UNI)

UNI , 12 Ağustos’ta 30 dolar direncini aşamadı, anacak ayılar fiyatı 26.18 dolara kadar çekemedi. Bu durum, düşük seviyelerden gelen alımları gösteriyor. UNI şimdi 29.60 dolar seviyesinden 30 dolar hazırlandığına başlıyor. Bölgeyi aşması durumunda, analiste göre 30 dolar ve ardından 37 dolarla, sonrasında 45 dolar ATH seviyesine ulaşılabilir. Yükselen 20 günlük EMA (24.80 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bu olumlu görüş, analiste göre fiyat mevcut seviyeden düşerse ve MA’ların altına gerilerse olacaktır. Böyle bir hareket, paritenin birkaç gün daha 13 ile 30 dolar arasındaki geniş aralıkta sıkışıp kalabileceğinin sinyalini verecektir.

Solana (SOL)

Solana (SOL)’nın 11 ve 12 Ağustos’ta kaydettiği uzun fitilli mumlar, ayıların genel direnci 44 dolardan agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Ancak, satıcılar fiyatı 38.10 dolardan desteğin altına çekemedi ve bu da düşüşlerde alım olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı bugün 44 dolardan genel dirence tekrar itti. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre psikolojik direnci olan 50 dolara bir ralliyi tetikleyebilir. Ardından, ATH’si olan 58.38 dolar tekrar test edilebilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden düşerse, SOL fiyatını 36.77 dolar bekliyor. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabileceğini gösteriyor.

Litecoin (LTC)

LTC’de boğaların fiyatı 180 dolar üzerinde taşımak için mücadelesi bir süredir devam ediyordu. Bölge ayılar tarafından korundu, ancak LTC şu anda bu seviyenin üzerinde işlem görüyor. Aşağı yönlü ivme kazanması durumunda, 151 dolar desteği tekrar masada olacaktır. Bu destek gelen güçlü alıcılarla, analiste göre düşüş trendinin sona erdiği doğrulanabilir. Sonrasında LTC , ayıların yoğun mücadele vereceği 225 dolara yükselebilir. Boğaların destekleriyle kazanılacak bir sonrasında yükseliş trendinin başlığına işaret edecektir. Bu olumlu görüş, analiste göre 150 doların altında geçersiz kalacaktır.


Like it? Share with your friends!

0
2 shares
Alperen

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format